You can not select more than 25 topics Topics must start with a letter or number, can include dashes ('-') and can be up to 35 characters long.
 
 
 
 
 

37 KiB

ଗ୍ରେଟ୍ କ୍ଲାଉଡ୍ ୱାଲ୍ |


କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ବନ୍ଦ କରନ୍ତୁ |

🖹 🖼
“ଦି ଗ୍ରେଟ୍ କ୍ଲାଉଡ୍ ୱାଲ୍” ହେଉଛି ଆମେରିକାର କମ୍ପାନୀ କ୍ଲାଉଡଫ୍ଲେର୍ Inc.ଏହା CDN (ବିଷୟବସ୍ତୁ ବିତରଣ ନେଟୱାର୍କ) ସେବା, DDoS ହ୍ରାସ, ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସୁରକ୍ଷା ଏବଂ ବଣ୍ଟିତ DNS (ଡୋମେନ୍ ନାମ ସର୍ଭର) ସେବା ଯୋଗାଉଛି
କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲେୟାର ହେଉଛି ବିଶ୍ୱର ସର୍ବବୃହତ MITM ପ୍ରକ୍ସି (ଓଲଟା ପ୍ରକ୍ସି) କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲେୟାରର 80% ରୁ ଅଧିକ CDN ବଜାର ଅଂଶ ଅଛି ଏବଂ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲେୟାର ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବ growing ୁଛି।ସେମାନେ 100 ରୁ ଅଧିକ ଦେଶରେ ସେମାନଙ୍କର ନେଟୱାର୍କକୁ ବିସ୍ତାର କରିଛନ୍ତି
କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ତୁମ ଏବଂ ମୂଳ ୱେବ୍ ସର୍ଭର ମଧ୍ୟରେ ବସିଥାଏ, ଏକ ସୀମା ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଏଜେଣ୍ଟ ପରି କାର୍ଯ୍ୟ କରେ ଆପଣ ନିଜ ମନୋନୀତ ଗନ୍ତବ୍ୟସ୍ଥଳ ସହିତ ସଂଯୋଗ କରିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନୁହଁନ୍ତି
ମୂଳ ୱେବ୍ ସର୍ଭର ଆଡମିନିଷ୍ଟ୍ରେଟର୍ ଏଜେଣ୍ଟ - କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ - ସେମାନଙ୍କର “ୱେବ୍ ପ୍ରପର୍ଟି” କୁ କିଏ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବ ଏବଂ “ସୀମିତ ଅଞ୍ଚଳ” କୁ ବ୍ୟାଖ୍ୟା କରିପାରିବ ତାହା ସ୍ଥିର କରିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଲା
ସଠିକ୍ ପ୍ରତିଛବି ଉପରେ ନଜର ପକାନ୍ତୁ ଆପଣ ଭାବିବେ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ କେବଳ ଖରାପ ଲୋକଙ୍କୁ ଅବରୋଧ କରେ
ତଥାପି ସେଗୁଡ଼ିକ ଆଦ true ସତ୍ୟ ନୁହେଁ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲେର୍ ବିନା କାରଣରେ ନିରୀହ ଲୋକଙ୍କୁ ଅବରୋଧ କରୁଛି
ଯେକ any ଣସି ହୋଷ୍ଟିଂ ସେବା ପରି, କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ମଧ୍ୟ ସିଦ୍ଧ ନୁହେଁ ମୂଳ ସର୍ଭର ଭଲ କାମ କଲେ ବି ଆପଣ ଏହି ସ୍କ୍ରିନ୍ ଦେଖିବେ
ଆପଣ ପ୍ରକୃତରେ ଭାବୁଛନ୍ତି କି କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲେୟାରର 100% ଅପଟାଇମ୍ ଅଛି?କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ କେତେ ଥର ତଳକୁ ଯାଏ ତୁମର କ idea ଣସି ଧାରଣା ନାହିଁ ଯଦି କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲେର୍ ତଳକୁ ଯାଏ ତେବେ ଆପଣଙ୍କର ଗ୍ରାହକ ଆପଣଙ୍କର ୱେବସାଇଟ୍ ପ୍ରବେଶ କରିପାରିବେ ନାହିଁ
ଏହାକୁ ଚାଇନାର ଗ୍ରେଟ୍ ଫାୟାରୱାଲ୍ ରେଫରେନ୍ସରେ କୁହାଯାଏ ଯାହା ୱେବ୍ ବିଷୟବସ୍ତୁ ଦେଖିବା ଠାରୁ ଅନେକ ମଣିଷକୁ ଫିଲ୍ଟର୍ କରିବାର ଏକ ତୁଳନାତ୍ମକ କାର୍ଯ୍ୟ କରିଥାଏ (ଅର୍ଥାତ୍ ଚୀନ୍ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ସମସ୍ତେ ଏବଂ ବାହାରେ ଥିବା ଲୋକମାନେ) ସେହି ସମୟରେ ଯେଉଁମାନେ ଏକ ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ୱେବ୍ ଦେଖିବା ପାଇଁ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇନଥିଲେ, ସେନ୍ସର ମୁକ୍ତ ଏକ ୱେବ୍ ଯେପରିକି “ଟ୍ୟାଙ୍କ୍ ମ୍ୟାନ୍” ର ପ୍ରତିଛବି ଏବଂ “ତିଆନମାନ୍ ସ୍କୋୟାର ବିରୋଧ” ର ଇତିହାସ
କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ବହୁତ ଶକ୍ତି ଧାରଣ କରେ ଏକ ଅର୍ଥରେ, ଶେଷ ଉପଭୋକ୍ତା ଯାହା ଦେଖନ୍ତି ତାହା ସେମାନେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରନ୍ତି
କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ସେନ୍ସର ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୋଇପାରେ
ଯଦି ଆପଣ ଛୋଟ ବ୍ରାଉଜର୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ଡ୍ ୱେବସାଇଟ୍ ଦେଖିପାରିବେ ନାହିଁ ଯାହା କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ଏହାକୁ ଏକ ବଟ୍ ବୋଲି ଭାବିପାରେ (କାରଣ ଅନେକ ଲୋକ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି ନାହିଁ)
ଜାଭାସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ସକ୍ଷମ ନକରି ଆପଣ ଏହି ଆକ୍ରମଣକାରୀ “ବ୍ରାଉଜର୍ ଚେକ୍” ପାସ୍ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଏହା ତୁମର ମୂଲ୍ୟବାନ ଜୀବନର ପାଞ୍ଚ (କିମ୍ବା ଅଧିକ) ସେକେଣ୍ଡର ଅପଚୟ
କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ ଗୁଗୁଲ୍, ୟାଣ୍ଡେକ୍ସ, ୟାସି, ଏବଂ API କ୍ଲାଏଣ୍ଟ ପରି ଲିଗ୍ ରୋବଟ୍ / କ୍ରଲରକୁ ମଧ୍ୟ ଅବରୋଧ କରିଥାଏ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲେର୍ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ “ବାଇପାସ୍ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲେୟାର” ସମ୍ପ୍ରଦାୟକୁ ଆଇନଗତ ଅନୁସନ୍ଧାନ ବଟ୍ ଭାଙ୍ଗିବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ତଦାରଖ କରୁଛି
କ୍ଲାଉଡଫ୍ଲେର୍ ସମାନ ଭାବରେ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସଂଯୋଗକୁ ପଛରେ ଥିବା ୱେବସାଇଟ୍ ଗୁଡିକୁ ପ୍ରବେଶ କରିବାରେ ବାରଣ କରିଥାଏ (ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ, ସେମାନେ 7+ ସ୍ତର NAT ପଛରେ ରହିପାରନ୍ତି କିମ୍ବା ସମାନ IP ଅଂଶୀଦାର କରିପାରିବେ, ଉଦାହରଣ ସ୍ୱରୂପ ସର୍ବସାଧାରଣ ୱାଇଫାଇ) ଯଦି ସେମାନେ ଏକାଧିକ ପ୍ରତିଛବି CAPTCHA ସମାଧାନ ନକରନ୍ତି କେତେକ କ୍ଷେତ୍ରରେ, ଗୁଗୁଲକୁ ସନ୍ତୁଷ୍ଟ କରିବାକୁ ଏହା 10 ରୁ 30 ମିନିଟ୍ ଲାଗିବ
2020 ମସିହାରେ କ୍ଲାଉଡଫ୍ଲେର୍ ଗୁଗୁଲର ରିକାପ୍ଟଚା ଠାରୁ hCaptcha କୁ ବଦଳିଗଲା କାରଣ ଗୁଗୁଲ ଏହାର ବ୍ୟବହାର ପାଇଁ ଚାର୍ଜ କରିବାକୁ ଇଚ୍ଛା କଲା କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲେର୍ ଆପଣଙ୍କୁ କହିଛି ଯେ ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କର ଗୋପନୀୟତା ବିଷୟରେ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତି (“ଏହା ଏକ ଗୋପନୀୟତା ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ସମାଧାନ କରିବାରେ ସାହାଯ୍ୟ କରେ”) କିନ୍ତୁ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଭାବରେ ଏକ ମିଥ୍ୟା
ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ, ଏହା ଅଧିକ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରେ ନାହିଁ ଆପଣ ଏହାର ସମାଧାନ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହେଉଛନ୍ତି
କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ଦ୍ୱାରା ଅନେକ ମଣିଷ ଏବଂ ସଫ୍ଟୱେର୍ ପ୍ରତିଦିନ ଅବରୋଧ କରାଯାଉଛି
କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ଦୁନିଆର ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ବିରକ୍ତ କରେ ତାଲିକାରେ ଏକ ନଜର ପକାନ୍ତୁ ଏବଂ ଭାବନ୍ତୁ ଆପଣଙ୍କ ସାଇଟରେ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଉପଭୋକ୍ତା ଅଭିଜ୍ଞତା ପାଇଁ ଭଲ କି ନୁହେଁ
ଯଦି ଆପଣ ଯାହା ଚାହାଁନ୍ତି ତାହା କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଇଣ୍ଟରନେଟର ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟ କ’ଣ?ଅଧିକାଂଶ ଲୋକ ଯେଉଁମାନେ ଆପଣଙ୍କର ୱେବସାଇଟ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତି ସେମାନେ କେବଳ ଅନ୍ୟ ପୃଷ୍ଠାଗୁଡ଼ିକୁ ଖୋଜିବେ ଯଦି ସେମାନେ ଏକ ୱେବପେଜ ଲୋଡ୍ କରିପାରିବେ ନାହିଁ ଆପଣ ହୁଏତ କ actively ଣସି ପରିଦର୍ଶକଙ୍କୁ ସକ୍ରିୟ ଭାବରେ ଅବରୋଧ କରୁନାହାଁନ୍ତି, କିନ୍ତୁ କ୍ଲାଉଡଫ୍ଲେୟାରର ଡିଫଲ୍ଟ ଫାୟାରୱାଲ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ଅବରୋଧ କରିବା ପାଇଁ ଯଥେଷ୍ଟ କଠିନ ଅଟେ
ଜାଭାସ୍କ୍ରିପ୍ଟ ଏବଂ କୁକିଜ୍ ସକ୍ଷମ ନକରି କ୍ୟାପଚା ସମାଧାନ କରିବାର କ way ଣସି ଉପାୟ ନାହିଁ ଆପଣଙ୍କୁ ଚିହ୍ନିବା ପାଇଁ ବ୍ରାଉଜର୍ ସ୍ ature ାକ୍ଷର କରିବାକୁ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ସେମାନଙ୍କୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛି
ଟୋର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଏବଂ ଭିପିଏନ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲେୟାରର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ଉଭୟ ସମାଧାନ ଅନେକ ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ used ାରା ବ୍ୟବହୃତ ହେଉଛି, ଯେଉଁମାନେ ନିଜ ଦେଶ / ନିଗମ / ନେଟୱାର୍କ ନୀତି ହେତୁ ଅଣସଂରକ୍ଷିତ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ଦେଇପାରିବେ ନାହିଁ କିମ୍ବା ଯେଉଁମାନେ ସେମାନଙ୍କର ଗୋପନୀୟତା ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଅତିରିକ୍ତ ସ୍ତର ଯୋଡିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି
ଯଦି ତୁମେ ଏହି ମୁହୂର୍ତ୍ତ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଟୋର ଚେଷ୍ଟା କରିନାହଁ, ଆମେ ତୁମକୁ ଟୋର ବ୍ରାଉଜର୍ ଡାଉନଲୋଡ୍ କରିବାକୁ ଏବଂ ତୁମର ପ୍ରିୟ ୱେବସାଇଟ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରିବାକୁ ଉତ୍ସାହିତ କରୁ ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ପରାମର୍ଶ ଦେଉଛୁ ଯେ ଆପଣଙ୍କର ବ୍ୟାଙ୍କ ୱେବସାଇଟ୍ କିମ୍ବା ସରକାରୀ ୱେବପୃଷ୍ଠାକୁ ଲଗ୍ଇନ୍ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ କିମ୍ବା ସେମାନେ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଫ୍ଲାଗ୍ କରିବେ
ଆପଣ ହୁଏତ କହିବାକୁ ଚାହାଁନ୍ତି “ଟୋର ବେଆଇନ! ଟୋର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଅପରାଧୀ! ଟୋର ଖରାପ! “ନା।ଟେଲିଭିଜନରୁ ଆପଣ ଟୋର ବିଷୟରେ ଜାଣିଥିବେ, ଟୋର ଡାର୍କନେଟ ବ୍ରାଉଜ କରିବା ଏବଂ ବନ୍ଧୁକ, ଡ୍ରଗ୍ସ କିମ୍ବା ଚିଡ୍ ପର୍ଣ୍ଣ ବ୍ୟବହାର କରିବାରେ ବ୍ୟବହାର କରାଯାଇପାରିବ ଉପରୋକ୍ତ ଷ୍ଟେଟମେଣ୍ଟ ସତ ଯେ ସେଠାରେ ଅନେକ ମାର୍କେଟ ୱେବସାଇଟ୍ ଅଛି ଯେଉଁଠାରେ ଆପଣ ଏହିପରି ଆଇଟମ୍ କିଣି ପାରିବେ, ସେହି ସାଇଟଗୁଡିକ ପ୍ରାୟତ cle କ୍ଲିନେଟରେ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଏ
ଆମେରିକାର ସେନା ଦ୍ୱାରା ଟୋର ବିକଶିତ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନର ଟୋର ପ୍ରୋଜେକ୍ଟ ଦ୍ୱାରା ବିକଶିତ ହୋଇଛି ସେଠାରେ ଅନେକ ଲୋକ ଏବଂ ସଂଗଠନ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ତୁମର ଭବିଷ୍ୟତ ସାଙ୍ଗମାନଙ୍କ ସହିତ ଟୋର ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି
ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର DNS ସେବା, 1.1.1.1, କ୍ଲାଉଡଫ୍ଲେର୍ ମାଲିକାନା ଥିବା ନକଲି IP ଠିକଣା, “127.0.0.x” ପରି ଲୋକାଲ୍ ହୋଷ୍ଟ IP ଫେରସ୍ତ କରି ୱେବସାଇଟ୍ ପରିଦର୍ଶନରୁ ଉପଭୋକ୍ତାମାନଙ୍କୁ ଫିଲ୍ଟର୍ କରୁଛି, କିମ୍ବା କେବଳ କିଛି ଫେରସ୍ତ କରୁନାହିଁ
କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ DNS ମଧ୍ୟ ସେମାନଙ୍କର ନକଲି DNS ଉତ୍ତର ହେତୁ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଆପ୍ ଠାରୁ କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଗେମ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅନଲାଇନ୍ ସଫ୍ଟୱେର୍ ଭାଙ୍ଗେ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ DNS କିଛି ବ୍ୟାଙ୍କ ୱେବସାଇଟ୍ କୁ ପଚାରିପାରିବ ନାହିଁ
ଏବଂ ଏଠାରେ ଆପଣ ଭାବିପାରନ୍ତି,
ମୁଁ ଟୋର କିମ୍ବା ଭିପିଏନ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁନାହିଁ, ମୁଁ କାହିଁକି ଯତ୍ନ ନେବି?
ମୁଁ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ମାର୍କେଟିଂ ଉପରେ ବିଶ୍ trust ାସ କରେ, ମୁଁ କାହିଁକି ଯତ୍ନ ନେବି

ମୋର ୱେବସାଇଟ୍ ହେଉଛି https ମୁଁ କାହିଁକି ଯତ୍ନ ନେବି
ଯଦି ଆପଣ ୱେବସାଇଟ୍ ପରିଦର୍ଶନ କରନ୍ତି ଯାହା କ୍ଲାଉଡଫ୍ଲେର୍ ବ୍ୟବହାର କରେ, ଆପଣ କେବଳ ୱେବସାଇଟ୍ ମାଲିକଙ୍କୁ ନୁହେଁ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍କୁ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କର ସୂଚନା ଅଂଶୀଦାର କରୁଛନ୍ତି ଏହିପରି ଓଲଟା ପ୍ରକ୍ସି କାମ କରେ
TLS ଟ୍ରାଫିକକୁ ଡିକ୍ରିପ୍ଟ ନକରି ବିଶ୍ଳେଷଣ କରିବା ଅସମ୍ଭବ
କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲେୟାର୍ ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ତଥ୍ୟ ଜାଣେ ଯେପରିକି କଞ୍ଚା ପାସୱାର୍ଡ
କ୍ଲାଉଡ୍ ବିଡ୍ ଯେକ time ଣସି ସମୟରେ ହୋଇପାରେ
କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲେୟାରର https କଦାପି ଶେଷରୁ ଶେଷ ନୁହେଁ
ଆପଣ ପ୍ରକୃତରେ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ଏବଂ 3-ଅକ୍ଷର ଏଜେନ୍ସି ସହିତ ଆପଣଙ୍କର ତଥ୍ୟ ଅଂଶୀଦାର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି?
ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ଅନଲାଇନ୍ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ହେଉଛି ଏକ “ଉତ୍ପାଦ” ଯାହା ସରକାର ଏବଂ ବଡ ବ tech ଷୟିକ କମ୍ପାନୀ କିଣିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି
ଆମେରିକାର ଗୃହ ବିଭାଗ କହିଛି:

ଆପଣଙ୍କ ପାଖରେ ଥିବା ତଥ୍ୟ କେତେ ମୂଲ୍ୟବାନ ତୁମର କ idea ଣସି ଧାରଣା ଅଛି କି? ଆପଣ ଆମକୁ ସେହି ତଥ୍ୟ ବିକ୍ରୟ କରିବାର କ way ଣସି ଉପାୟ ଅଛି କି?
କ୍ଲାଉଡଫ୍ଲେର୍ “କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ୱାର୍” ନାମକ ମାଗଣା VPN ସେବା ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦାନ କରେ ଯଦି ଆପଣ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି, ଆପଣଙ୍କର ସମସ୍ତ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ (କିମ୍ବା ଆପଣଙ୍କ କମ୍ପ୍ୟୁଟର) ସଂଯୋଗ କ୍ଲାଉଡଫ୍ଲେର୍ ସର୍ଭରକୁ ପଠାଯାଏ
କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ କହିଛନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କର VPN ସେବା ଆପଣଙ୍କ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ କୁ ଶୀଘ୍ର କରିଥାଏ କିନ୍ତୁ VPN ଆପଣଙ୍କର ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ସଂଯୋଗକୁ ଆପଣଙ୍କର ବିଦ୍ୟମାନ ସଂଯୋଗ ଅପେକ୍ଷା ମନ୍ଥର କରିଥାଏ
PRISM ଦୁର୍ନୀତି ବିଷୟରେ ଆପଣ ହୁଏତ ଜାଣିଥିବେ ଏହା ସତ୍ୟ ଯେ AT&T NSA କୁ ତଦାରଖ ପାଇଁ ସମସ୍ତ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ତଥ୍ୟ କପି କରିବାକୁ ଦେଇଥାଏ
ଧରାଯାଉ ତୁମେ NSA ରେ କାମ କରୁଛ, ଏବଂ ତୁମେ ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପ୍ରୋଫାଇଲ୍ ଚାହୁଁଛ ଆପଣ ଜାଣନ୍ତି ଯେ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଅଧିକାଂଶ ଅନ୍ଧ ଭାବରେ କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ଉପରେ ବିଶ୍ trust ାସ କରୁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହାକୁ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି - କେବଳ ଗୋଟିଏ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ ଗେଟୱେ - ସେମାନଙ୍କ କମ୍ପାନୀ ସର୍ଭର ସଂଯୋଗ (SSH / RDP), ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ୱେବସାଇଟ୍, ଚାଟ୍ ୱେବସାଇଟ୍, ଫୋରମ୍ ୱେବସାଇଟ୍, ବ୍ୟାଙ୍କ ୱେବସାଇଟ୍, ବୀମା ୱେବସାଇଟ୍, ସର୍ଚ୍ଚ ଇଞ୍ଜିନ୍, ଗୁପ୍ତ ସଦସ୍ୟ
ଆପଣ ସେମାନଙ୍କର ତଥ୍ୟ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ତୁମେ କଣ କରିବ?
**କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ହେଉଛି ଏକ ହନିପଟ୍ **
**ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ମାଗଣା ମହୁ କିଛି ଷ୍ଟ୍ରିଙ୍ଗ୍ ସଂଲଗ୍ନ ହୋଇଛି
**କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତୁ ନାହିଁ **
**ଇଣ୍ଟରନେଟକୁ ବିକେନ୍ଦ୍ରୀକରଣ କରନ୍ତୁ **

ଦୟାକରି ପରବର୍ତ୍ତୀ ପୃଷ୍ଠାକୁ ଜାରି ରଖନ୍ତୁ |: “କ୍ଲାଉଡ୍ ଫ୍ଲାର୍ ନ ics ତିକତା |


_ମୋତେ କ୍ଲିକ୍ କର |_

ତଥ୍ୟ ଏବଂ ଅଧିକ ସୂଚନା |

ଏହି ସଂଗ୍ରହାଳୟ ହେଉଛି ୱେବସାଇଟଗୁଡିକର ଏକ ତାଲିକା ଯାହା “ଗ୍ରେଟ୍ କ୍ଲାଉଡ୍ ୱାଲ୍” ପଛରେ ଅଛି, ଟୋର ବ୍ୟବହାରକାରୀ ଏବଂ ଅନ୍ୟାନ୍ୟ CDN ଗୁଡ଼ିକୁ ଅବରୋଧ କରିଥାଏ |

ତଥ୍ୟ

ଅଧିକ ସୂଚନା


_ମୋତେ କ୍ଲିକ୍ କର |_

ତୁମେ କଣ କରି ପାରିବ?


ନକଲି ଖାତା ବିଷୟରେ |

ଆମର ଅଫିସିଆଲ୍ ଚ୍ୟାନେଲଗୁଡିକର ଛଦ୍ମନାମ କରୁଥିବା ନକଲି ଆକାଉଣ୍ଟଗୁଡିକର ଅସ୍ତିତ୍ୱ ବିଷୟରେ କ୍ରାଇମଫ୍ଲେର୍ ଜାଣେ, ସେ ଟ୍ୱିଟର, ଫେସବୁକ୍, ପାଟ୍ରୋନ୍, ଓପନ୍ କଲେକ୍ଟିଭ୍, ଭିଲେଜ୍ ଇତ୍ୟାଦି | ଆମେ ତୁମ ଇମେଲକୁ କେବେବି ପଚାରିବୁ ନାହିଁ | ଆମେ ତୁମ ନାମ କେବେବି ପଚାରିବୁ ନାହିଁ | ଆମେ କେବେବି ତୁମର ପରିଚୟ ପଚାରିବୁ ନାହିଁ | ଆମେ କେବେବି ତୁମର ଅବସ୍ଥାନ ପଚାରିବୁ ନାହିଁ | ଆମେ ତୁମର ଦାନ କେବେ ବି ପଚାରିବୁ ନାହିଁ | ଆମେ କେବେବି ଆପଣଙ୍କର ସମୀକ୍ଷା ପଚାରିବୁ ନାହିଁ | ଆମେ ଆପଣଙ୍କୁ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଅନୁସରଣ କରିବାକୁ କେବେବି କହିବୁ ନାହିଁ | ଆମେ ତୁମ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆକୁ କେବେବି ପଚାରିବୁ ନାହିଁ |

ନକଲି ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ବିଶ୍ US ାସ କରନ୍ତୁ ନାହିଁ |


🖼 🖼